Perintparti Szó-Fogadó Szombathelyi Waldorf Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény

Gyermekeknek, diákoknak


              - 1. osztály -

 

              Grimm legszebb meséi

                 Benedek Elek meséi

                 Illyés Gyula: Hetvenhét magyar népmese

                 Fésüs Éva: Ezüsthegedû

                 Hauff legszebb meséi

                 más népek meséi

                Török Sándor: Falatka királysága

                 Weöres Sándor, Károlyi Amy, Kányádi Sándor, Zelk Zoltán, Tarbay Ede, Szilágyi Domokos versei


 

            - 2. osztály -

 

                   Fésüs Éva: Tündérjárta mesetájon

                   Móra Ferenc meséi

                   Jacob Streit: Puck, a törpe

                   Jacob Streit: Puck az emberek birodalmában

                   Tersánszky Józsi Jenõ: Misi mókus meséi

                  Ezopus, La Fontaine, Tolsztoj, Leonardo da Vinci állatmeséi

                   Szabó Magda: Bárány Boldizsár

                   Felix Salten: Bambi

                   Jacob Streit: Szent Miklós

                   Jacob Streit: Hadd legyek a testvéred! Tizenkét szent élete

                    A Boldogasszony papucsa

                    Jacob Streit: Karácsonyi legendák
                    Kazantzakisz: Isten szegénykéje

                    Tarbay Ede: Gyermek-legendárium

                    Kindelmann Gyõzõ: Magyarország rózsája

 

            - 3. osztály -

 

                    magyar költõk gyermekversei

                   Lázár Ervin regényei (Berzsián és Dideki, A hétfejû tündér, Szegény Dzsoni és Árnika, Bab Berci kalandjai, A kisfiú meg az oroszlánok)

                    Csukás István: A téli tücsök meséi

                    Móra Ferenc: Kincskeresõ kisködmön

                    Móra Ferenc: Mindenki Jánoskája

                    Selma Lagerlöf: Krisztuslegendák

                    Jacob Streit: És lõn világosság

                    365 történet gyerekeknek a Bibliából

                    Deborah Chancellor: 365 történet Mindennapi Bibliánk

                    Soós Judit: Képes Biblia kicsiknek és nagyoknak

 


– 4. osztály –



Germán-kelta regék és mondák
Beke Margit: Északi hõsök
Fekete István: Vuk                        
Fekete István: Kele
Fekete István: Bogáncs stb.
Rudyard Kipling: A dzsungel könyve
Selma Lagerlöf: Nils Holgerson
Baum: Óz, a nagy varázsló
Caroll: Alice Csodaországban
Caroll: Alice tükörországban
Carlo Collodi: Pinokkió
Travers: A csudálatos Mary  sorozat
Eric Knight: Lassie regények

– 5. osztály –



Gárdonyi Géza: Láthatatlan ember
Hegedûs Géza: Az írnok és a fáraó
Ransome: Téli szünidõ
Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk
Hegedûs Géza: A milétoszi hajós
Homérosz: Íliász, Odüsszeia-részletek
Fekete István: Tüskevár
Fekete István: Téli berek
Fekete István:
Csí
Fekete István:

Fekete István: Kele
Burnett: A titkos kert
Verne regények
Mark Twain regények
Ifj. Gaál Mózes: A nyár szigetén
Ransome: Fecskék és Fruskák
Ransome: Galambposta
Ransome: Fecskevölgy
Cooper: Nagy indiánkönyv
Indián történetek

- 6. osztály -

 

Arany János: Toldi

Arany János költeményei

Móra Ferenc: Aranykoporsó

Hegedûs Géza: Az egyetlen út

Gárdonyi Géza: A láthatatlan ember

Gárdonyi Géza: Isten rabjai

Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk

Kodolányi János: Julianus barát

Fazekas Mihály: Lúdas Matyi

Gárdonyi Géza: Egri csillagok

Cervantes: Don Quijote

– 7. osztály –



Mark Twain: Tom Sawyer
Mark Twain: Huckleberry Finn
Aszlányi Károly: Az északi park felfedezése
Aszlányi Károly: Kalandos vakáció
Fekete István: A koppányi aga testamentuma
Defoe: Robinson Crusoe
Michae Ende: Gombos Jim és a rettegett 13
Tatai Sándor: Kinizsi Pál
Jókai Mór: Aranyember
Charles Dickens: Copperfield Dávid
Charles Dickens: Twist Olivér
Mikszáth Kálmán: Beszterce ostroma
Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyõje
Jules Verne: Sándor Mátyás
Jules Verne: Strogoff Mihály
Gárdonyi Géza: Egri csillagok
Robert Louis Stevenson: A kincses sziget
Hunyadi József: Az égig érõ vár
Mándy Iván: Robin Hood
Szabó Magda: Abigél
Móra Ferenc: A rab ember fiai
Rejtõ Jenõ: Az elátkozott part
Rejtõ Jenõ: Három testõr Afrikában
Somogyvári Gyula: A város meg a sárkány
Rónaszegi Miklós: Hínáros tenger

– 8. osztály –



TAKÁCS TIBOR: CSALÁNRUHA
MÓRICZ ZSIGMOND: LÉGY JÓ MINDHALÁLIG
JÓKAI MÓR: A KÕSZÍVÛ EMBER FIAI (vagy) AZ ARANYEMBER
  * * *
Mikszáth Kálmán: A gavallérok
Jókai Mór: És mégis mozog a föld
Jókai Mór: Fekete gyémántok
Jókai Mór: Egy magyar nábob
Móricz Zsigmond: Pipacsok a tengeren
Kertész Erzsébet: Szendrey Júlia 
Kertész Erzsébet: Kossuth Zsuzsanna
Kertész Erzsébet: Harriet regénye
Kertész Erzsébet: A lámpás hölgy
Kertész Erzsébet: Csipkebolt Brüsszelben
Kertész Erzsébet: Bettina három élete
Kertész Erzsébet: Elizabeth
Kertész Erzsébet: Szonya professzor
Krúdy Gyula: Primadonna
Alexandre Dumas: A három testõr
Alexandre Dumas: Monte Christo grófja
Charles Dickens: Twist Oliver
Harriet Beecher-Stowe: Tamás bátya kunyhója
Jules Verne: Rejtelmes sziget 
Jules Verne: Sándor Mátyás
Jules Verne: A dunai hajós
Jules Verne: Nyolcvan nap alatt a föld körül
Jules Verne: Két évi vakáció
Ordas Iván: Simonyi óbester
Ordas Iván: Damjanich tábornok
Ordas Iván: Az aradi tizenhárom
Takács Tibor: Klapka katonái

Eseménynaptár